Hugov príbeh o chvoste

K pani doktorke Itcze som prišla doslova na pokraji zúfalstva a v snahe zachrániť chvost nášho psíka. Jeho zdravotné problémy som si všimla na začiatku júla 2023, keď si začal zo dňa na deň ohlodávať koniec chvosta. Stav som konzultovala najprv u iného veterinára, aplikovala som mu rôzne prípravky, bral tabletky, ale výsledkom bolo, že po dvoch mesiacoch neúspešnej liečby sa rana zväčšila a otvorila. Jediným navrhovaným riešením bola amputácia časti chvosta. Tento fakt som odmietala prijať, pretože by to bolo veľmi radikálne riešenie a rana by sa iba posunula na iné miesto. Začala som preto hľadať na internete a cez známych odporúčanie na veterinára, ktorý má s takýmto problémom skúsenosti. Takto som sa dostala na Pršiansku terasu.

Na konci augusta 2023 teda pani doktorka dostala do rúk neľahký prípad. Nastavená liečba si vyžadovala trpezlivosť a odhodlanie, no po týždni bolo vidieť, že rana sa zaceľuje a po dvoch týždňoch presrsťuje. Čo sa nedalo ani porovnať so stavom počas predchádzajúcich dvoch mesiacov. Doslova sme zachránili Hugov chvost pred amputáciou. A najmä sa to odrazilo na celkovom správaní psíka, ktorý už nebol taký vystresovaný a smutný (rovnako ako majiteľka).

Týmto príbehom by som sa chcela poďakovať pani doktorke za jej pomoc a liečbu. A zároveň dodať nádej podobným prípadom, že niekedy sa netreba báť vyhľadať aj inú pomoc, najmä ak to môže psíkovi pomôcť.

Jana P.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *